OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, 28.01.2024

Strona główna » Ogłoszenia » OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, 28.01.2024

Dzisiaj, przypada Światowy Dzień Trędowatych. Jest to okazja, by pomodlić się za cierpiących na tę straszliwą chorobę i za tych wszystkich, którzy im spieszą z pomocą.

W tym tygodniu przypada piierwszy czwartek i piątek miesiąca – od 16.30 okazja do spowiedzi.

W piątek, 2 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego, które w polskiej tradycji nazywane jest świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane o godz. 7.30 i  17.00. Na początku każdej Mszy będzie miała miejsce ceremonia poświęcenia świec, zatem przynieśmy ze sobą świece-gromnice. Niech one staną się znakiem obecności Chrystusa – Światłości świata; zapalajmy je, jak mówi stara polska tradycja, w chwilach trwogi i zagrożenia.

W tym dniu obchodzimy też Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Otoczmy więc naszą modlitwą wszystkich, którzy przez składane śluby zakonne czy inne zobowiązania pragną całkowicie ofiarować swoje życie Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Składane w to święto ofiary przeznaczone zostaną na wspomożenie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej ojczyźnie.

3 lutego, w pierwszą sobotę miesiąca, o 16.30 zapraszamy na modlitwę różańcową.

Jutro wizyta duszpasterska przy ul. Mylnej 12 i Kijowskiej. We wtorek na Mszę wieczorną zapraszamy wszystkich, którzy z jakiegoś powodu  nie mogli przyjąć błogosławieństwa kolędowego.

Po feriach zapraszamy młodzież, która z jakiegoś powodu nie uczestniczy w katechezie szkolnej do udziału w spotkaniach młodzieżowej Grupie „Szalupa” przy naszej parafii. Będzie to grupa podobna do KSMu, Oazy, skautingu - program bardzo bogaty i ciekawy.  Zapisy u ks. proboszcza od teraz, zapraszamy.

Jubilatom i solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia. Tym, którzy korzystają z czasu ferii zimowych, życzymy bezpiecznego i przyjemnego wypoczynku.

STY