XI Niedz. Zwykła, 14.06.2020

Strona główna » Ogłoszenia » XI Niedz. Zwykła, 14.06.2020

1. Obecnie trwa oktawa Bożego Ciała – codziennie wieczorem odbywa się procesja eucharystyczna. We czwartek, na zakończenie oktawy szczególnie proszę wszystkich o liczny  w niej udział. Jeszcze raz dziękuję za piękne przygotowanie i udekorowanie  ołtarzy. Także dziękuję Państwu Siewiorkom za ostrzyżenie trawników, a także pani Zimnej i jej pomocnikom za wypielenie trawy z drogi procesyjnej za kościołem oraz wszystkim za wszelką pomoc – na czele z Panią kościelną – Rosińską, no i Pani Martą za dbanie o kwiaty w kościele.
  2. We wtorek wieczorem ma swoje spotkanie Bractwo Św. Szkaplerza.
  3. W piątek, 19 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – po Mszy św. procesja eucharystyczna. W piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych
  4. Bardzo proszę, aby w piątek po Mszy pozostała na spotkaniu młodzież przygotowująca się do bierzmowania.
  5. Bóg zapłać mieszkańcom z ul. Huldczyńskiego 14 za sprzątanie kościoła, na sobotę prosimy mieszkańców z ul. Huldczyńskiego 22.
  6. Od przyszłej niedzieli rozpoczną  się w naszej parafii rekolekcje pod przewodnictwem ks. dr Jana Koclęgi, ponieważ w wielkim poście nie mogły się one odbyć. Już teraz wszystkich serdecznie zapraszam – niech po tej kończącej się epidemii odżyje nasza wiara i gorliwość.
  7. Z dniem 6 czerwca została wycofana dyspensa od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. Dostrzegamy jednak, że część z parafian nie powróciła jeszcze do praktyki niedzielnej Mszy św. Wiemy, że udziału we Mszy św. w kościele nie da się zastąpić żadną, choćby najgłębiej przeżywaną modlitwą osobistą. Nie jest dobrze, jeśli nieobecność w kościele wynika z przyzwyczajenia lub „duchowego lenistwa”. Rozumiemy, że u niektórych udział w niedzielnym zgromadzeniu może rodzić tak silne obawy, że jest to powodem ich pozostania w domu. Chcemy jednak przypomnieć, że osoby nie mogące wziąć udziału w niedzielnej Mszy św., są zobowiązane do bardziej intensywnej modlitwy w domu, korzystając przy tym z transmisji Mszy św. Chodzi nie tylko o „oglądanie” transmisji, ale również o czas modlitwy i słuchania słowa Bożego, bez którego trudno wyobrazić sobie życie chrześcijańskie. Wiemy, że jeśli nie zawsze tak się dzieje, to powinno to rodzić wyrzuty sumienia.

CZE