Ogłoszenia, 10.11.2019, 32 Ndz. zwykła

Strona główna » Ogłoszenia » Ogłoszenia, 10.11.2019, 32 Ndz. zwykła

Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku ofiarą do puszki przy wyjściu, wspieramy chrześcijan w Sudanie Południowym.

Jutro Święto Narodowe – przypada 101. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W naszych modlitwach pamiętajmy o Ojczyźnie. Jutro Msze św. o godz. 7.30,  9.00  oraz o 17.00.

W intencji zmarłych można jeszcze zgłaszać wypominki roczne i półroczne.

Dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 poświęcone zostaną opłatki. Wyznaczone panie z naszej parafii roznosić je będzie do domów parafian. Opłatki będą również dostępne w zakrystii. Ofiary złożone przy tej okazji przeznaczone są na malowanie kościoła oraz nowy konfesjonał, który już stoi pod chórem i czeka na spłatę.

Od jutra rozpoczynamy nowennę ku czci św. Rafała Kalinowskiego.  We wtorek Msza św. wieczorna będzie ku uczczeniu Ducha św. W piątek wieczorem ma swoje spotkanie Rycerstwo św. Michała Archanioła.

W przyszłą 3. Ndz. M-ca w ofiarach pamiętajmy o naszej świątyni. Bóg zapłać.

Na 7.06. przyszłego roku planujemy poświęcenie dzwonu parafialnego „Bł. Kard. Stefan Wyszyński” – trwa akcja zbiórki metali kolorowych na ten cel „Każdy dom zbiera złom na nowy dzwon”.

Uroczystości 30 rocznicy naszej parafii, pod przewodnictwem JE Ks. Abpa Metropolity Wacława Depo i z udziałem wielu księży, odbędą się 13 grudnia o godz 17.00. Już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy.

Akcja zbiórki elektrośmieci powtórzona będzie także w tym tygodniu, we czwartek do godz. 14.00./.

Serdeczne Bóg zapłać Rodzicom dzieci I komunijnych za sprzątanie kościoła. Od następujących dzieci obecni byli na sprzątaniu:  Kastek Maciej, Gibała Adam, Żelezik Szymon, Bogusz Jan, Piotrowski Adam, Felczuk Mateusz, Lesiak Weronika, Lesiak Natalia, Kubica Lena, Trepka Antonina, Turlej Barbara, Snopińska Maja.

Na najbliższą sobotę zapraszamy pozostałych rodziców.

Spotkanie dla rodziców dzieci I-szo komunijnych odbędzie się za dwa tygodnie, 24 listopada.

W ub. tygodniu pożegnaliśmy: ŚP. Teresę Sowińską, Zbigniewa Nowakowskiego, Jana Gawrona i Zbigniewa Leśniaka. Wieczny odpoczynek …

LIS