Wersja dla słabowidzących

Ciała i Krwi Chrystusa w Zawierciu

Msze św.

Sakramenty św.

Nieustająca Nowenna odprawiana jest w każdy wtorek na Mszy św. wieczornej w tutejszym kościele.

Parafia Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Zawierciu została erygowana jako wotum wdzięczności za Kongres Eucharystyczny przez biskupa Stanisława Nowaka 16 czerwca 1989 roku. Św. Jan Paweł II podczas Światowych Dni Młodzieży w Częstochowie,15 sierpnia 1991 roku poświęcił kamień węgielny pod budowę świątyni, a w dniu 6 września 1996 roku wmurowano go w kościół powstający według projektu Włodzimierza Domagały.

wrz

24 NIEDZIELA ZWYKŁA 1.309.2020 r.

Jutro 14 września, przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż jest naszym chrześcijańskim godłem – znakiem naszego odkupienia. Jak nigdzie w Europie,  wszędzie górują u nas krzyże. Zachowujmy je w szacunku i dbałości - koniecznie też odkurzmy je w naszych domach, a jeśli nie mamy krzyża -  zaopatrzmy się w niego,

We wtorek, 15 września, przypada  maryjne wspomnienie liturgiczne – Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Matka Boża od chwili poczęcia aż po krzyż na Kalwarii jest dla nas wzorem trwania przy Chrystusie, naszym Zbawicielu, nawet poprzez tak bolesne tajemnice. Uczmy się od Niej wiary, nawet wtedy gdy dotyka nas zło.

Bractwo Św. Szkaplerza zaprasza we środę 16.09. na spotkanie.

We czwartek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku, w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie.

Od soboty rozpoczynamy nowennę do św. Michała Arch. – pół godziny przed wieczorną mszą.

W przyszłą III niedzielę miesiąca, w ofiarach pamiętajmy o inwestycjach parafii –  widzimy nowy dzwon, który warto z bliska obejrzeć i odczytać napisy… Trwają też prace na dachu kościoła, zauważyłem też na frontonie kościoła niepokojący ubytek. Bóg zapłać za serce i ofiary.

Trwają jeszcze zapisy do grupy pierwszokomunijnej. W ostatnią niedzielę września spotkanie rodziców dzieci, które przygotowują się do I Komunii Św.

Pod chórem można złożyć podpis aby nie organizowano w Polsce parad równości. Szczegóły w gablotce.

Na sobotę zapraszamy  mieszk.Huldczyńskiego 7, na sprzątanie kościoła.

Zapraszamy chętnych do grona ministrantów i lektorów, a  także  do KSM-oraz grupyPrzyjaciół Dzieciątka Jezus.

RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA P.W. NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA W ZAWIERCIU

42-400 Zawiercie, ul. Wenecka 4