Ogłoszenia, II Niedz. W. Postu, 28.02.2021

Strona główna » Ogłoszenia » Ogłoszenia, II Niedz. W. Postu, 28.02.2021

Dzisiaj serdecznie witam ks.  Dr Stanisława Gębkę, któr  głosi kazania o misjach w Kazachstanie.
Żyje tam poniżej 1 procent chrześcijan, są to wnukowie i prawnukowi Polaków deportowanych na stepy w 1936 roku. Trzeba im pomóc. Aktualnie jest potrzebna baza lokalowa – Dom Pielgrzyma w Ozjornoje. Przyjeżdża tam wielu pielgrzymów  z Kazachstanu, Rosji, Litwy, Polski, Francji Szwajcarii, Chorwacji. Ma to być miejsce spotkań religijnych i społecznych, kulturalnych. Stąd ma promieniować chrześcijaństwo na cały Kazachstan. W tym celubędzie zbierał ofiary po Mszy św. stojąc pod chórem. Bądźmy  misjonarzami Kazachstanu.

Jutro, 1.03. przypada święto państwowe (od 2011 .: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. W ten sposób przywołujemy zasługi wielu oddanych Polaków, skupionych w organizacjach i grupach niepodległościowych, którzy po zakończeniu II wojny światowej zdecydowali się na podjęcie nierównej walki o suwerenność i niepodległość naszej Ojczyzny. Okolicznościowa Msza św. o godz. 9.00.

W wielkim poście zapraszamy w każdy piątek o 16.30 na Drogę Krzyżową, a w niedziele o 16.00 na Gorzkie Żale.
Rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej parafii od Niedzieli Palmowej.

We czwartek, 4 marca, w liturgii czcimy Świętego Kazimierza polskiego królewicza, który swym bogobojnym życiem udowodnił, że władza wcale nie musi być okazją do nadużyć, korupcji ani gromadzenia doczesnego bogactwa.

Wszystkich przygotowujących się do Bierzmowania zapraszamy w piątek do spowiedzi i po Mszy na krótkie spotkanie

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W czwartek modlimy się w intencji powołań do kapłaństwa i życia konsekrowanego.
W piątek odwiedzimy chorych w domach – prosimy ich zgłaszać w zakrystii.
W sobotę o 16.30 nabożeństwo wynagradzające do Matki Bożej.

W piątek ma swoje spotkanie Rycerstwo Św. Michała Archanioła.

Polecamy akcję Caritas – koperta na jadłodajnie dla ubogich.

Dziękujemy mieszkańcom z ul. Weneckiej za sprzątanie kościoła, na sobotę zapraszamy parafian z ul. Polskiej.

LUT