26 lipca 2020, 17 Ndz. Zw.

Strona główna » Ogłoszenia » 26 lipca 2020, 17 Ndz. Zw.

Dzisiaj w naszej parafii gościmy ks. misjonarza Marka Woldana. Cieszymy się Jego obecnością, a po Mszy św. 16.00 odbędzie się z nim spotkanie na które wszystkich serdecznie zapraszamy.

Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Częstochowskiej zaprasza kandydatów pragnących podjąć studia i formację do kapłaństwa.Także Niższe Seminarium w Częstochowie zaprasza w swoje progi. Szczegóły w zakrystii.

Dzisiaj,  po Mszach Świętych błogosławimy kierowców i ich pojazdy z okazji przypadającego 25.07. wspomnienia Świętego Krzysztofa.

W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Ze szczególną czcią zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Matki. Podczas pierwszosobotniego nabożeństwa o 16.30 powierzymy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.

Sierpień jest miesiącem trzeźwości narodu. Zachęcamy do podjęcia postanowień trzeźwościowych.

W sobotę, 1 sierpnia, mija 76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć.

W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie  parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.

W przyszłą niedzielę o godz: 15:00 Godzina Miłosierdzia i zmiana tajemnic Żywego Różańca.

Sprzątanie kościoła - dziękujemy ul. Amatorskiej, zapraszamy ul. Przechodnią.

LIP