PIELGRZYMKA DO ALPEJSKICH SANKTUARIÓW I DO WIEDNIA

PIELGRZYMKA DO ALPEJSKICH SANKTUARIÓW
I DO WIEDNIA

MELK MARIAZELL SCHONBRUNN WIEDEŃ, KAHLENBERG HEILIGENKREUZ

TERMIN:   2,3,4 marca 2020.

Dzień 1        MELK, MARIAZELL

Zbiórka o północy,  przejazd autokarem przez Czechy i Austrię do Melk i Mariazell.

Przejazd do Melk. Znajdujący się tu klasztor otoczony pięknym ogrodem
i obwarowaniami jest perłą barkowej architektury europejskiej. W części obiektu znajduje się muzeum w którym prezentowane są dzieje konwentu oraz historia mnichów żyjących wg reguły św. Benedykta.

Przejazd do atrakcyjnie położonego w Alpach Sanktuarium Madonny z Mariazell, nazywanej Wielką Matką Łaskawą Austrii, Możną Panią Węgier oraz Matką Narodów Słowiańskich, co świadczy o wielonarodowościowym charakterze tego sanktuarium – Msza Św. Obiadokolacja i nocleg w Mariazell lub okolicy .

Dzień 2  SCHONBRUNN, HEILIGENKREUZ

Śniadanie. Przejazd do Pałacu Schönbrunn, najsłynniejszej letniej rezydencji Habsburgów – dziedziniec, wspaniałe ogrody – zwiedzanie z przewodnikiem. Przejazd do hotelu, kwaterowanie, obiadokolacja.

Przejazd do Heiligenkreuz – miejscowości pod Wiedniem, w której mieści się najstarszy klasztor cystersów z XII w. z  Sanktuarium Krzyża Świętego (z relikwiami krzyża Chrystusowego). Msza św. Zwiedzanie kościoła i klasztoru z jego słynnymi średniowiecznymi krużgankami. Przejazd na nocleg i obiadokolację.

Dzień 3  WIEDEŃ, KAHLENBERG

Śniadanie. Zwiedzanie Wiednia – jednej z piękniejszych stolic europejskich. Zwiedzanie obiektów znajdujących się przy słynnej Ringstraße, takich jak pałac Hofburg (z zewnątrz) – zimowa rezydencja cesarska – w jednym ze skrzydeł obecnie znajduje się rezydencja prezydenta Austrii; austriacki Parlament, Stary Ratusz, Kościół Wotywny, Opera Narodowa, Katedra Św. Szczepana – jeden z najpiękniejszych symboli stolicy Austrii- wejście do środka. Jest to też ważny ośrodek kultu maryjnego – w południowej nawie znajduje się cudowny obraz Matki Boskiej z Pócs – patronki mieszkańców Wiednia. Czas wolny na słynnych ulicach Graben i Kärntnerstraße.

Przejazd na wzgórze Kahlenberg – Msza Św.  Zwiedzanie „polskiego wzgórza”, nazywanego tak dzięki postaci Króla Jana III Sobieskiego, który stąd właśnie jesienią 1683 r. kierował atakiem na wojska tureckie; miejsce to odwiedził również św. Jan Paweł II w czasie pielgrzymki do Austrii; wizyta w Kościele Św. Józefa prowadzonym przez polskich księży Zmartwychwstańców, a w nim izba upamiętniająca zwycięstwo polskie w Odsieczy Wiedeńskiej. Następnie przejście na taras widokowy, z którego rozciąga się przepiękny widok na stolicę Austrii.

Po południu wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd w godzinach nocnych.

CENA: 730,00 PLN + 95 EURO

Cena zawiera: 2 noclegi – pokoje 2,3 os z łazienkami, 2 x śniadania 2 x obiadokolacje, ubezpieczenie NNW,KL, TFG,  opieka pilota w trakcie całej imprezy, opłaty: za obowiązkowych przewodników miejskich, słuchawki turystyczne, transport autokarem, opłaty drogowe i parkingi

Cena nie zawiera: dopłat do pokoi 1 os, napoi do obiadokolacji (oprócz wody), wydatków własnych uczestników.

Kwota 95 EURO płatna pilotowi w dniu wyjazdu.

Program jest ramowy, zastrzegamy sobie możliwość zmiany układu programu  w poszczególnych dniach wycieczki

STY