24 niedziela zwykła, 16.09.2018

Strona główna » Ogłoszenia » 24 niedziela zwykła, 16.09.2018

Bractwo św. Szkaplerza ma dzisiaj swój dzień  skupienia, również dzisiaj będzie spotkanie Bractwa św. Józefa. Rozpoczęcie wspólną Godziną Miłosierdzia o 15.00, a następnie spotkanie na salce. Wszystkich serdecznie zapraszamy.

Dzisiaj o godz. 16.50 spotkanie z rodzicami dzieci przygot. Się do I Komunii św,

Bractwo św. Rity ma swoje spotkanie w sobotę o godz. 17.00.

Dzisiaj III niedz. m-ca, Bóg zapłać za ofiary na kościół. Obecnie spłacamy należność za schody granitowe przed wejściem głównym. Za dwa tygodnie prace będą kontynuowane przy schodach do zakrystii. Oprócz tego mamy jeszcze inne pilne prace.

W przyszłą niedzielę w naszej parafii słowo Boże wygłoszą O Oblaci NMP, będą też rozprowadzać kalendarze z których ofiary wesprą misjonarzy. Bóg zapłać za hojność serc.

W ostatnią niedzielę września będzie w naszej parafii festyn z bardzo ciekawym programem i Fanterią. Dziękujemy ks. Januszowi, KSMowi i P. Organiście za stronę organizacyjną.

We wtorek przypada święto św. Stanisława Kostki jednego z głównych patronów naszej Ojczyzny. Dziś i jutro w ramach Triduum przy wieczornej Mszy ąw. Pbędą okolicznościowe modlitwy. We wtorek zaś o 17.00 serdecznie zapraszamy wszystkich na uroczystą Mszę św.

We czwartek o godz. 11.00 w parafii św. Stanisława Kostki odbędzie się regionalny Dzień Chorych pod przewodnictwem ks. biskupa – postarajmy się tam przybyć i pomóc chorym w dotarciu na to ważne spotkanie.

W połowie października rozpocznie swoją działalność nasz Parafialny Chór Lira. Prosimy wszystkich chętnych o zgłaszanie się w zakrystii.

Serdecznie zapraszamy chętnych do KSMu, ministrantów i scholi parafialnej.

W piątek o 16.30, wobec Najśw. Sakramentu, w kościele odbędzie się w wielu językach świata różaniec o pokój, za młodzież i o powołania, Przewodniczy KSM.

Gorąco zachęcamy do adoracji Najśw. Sakramentu w naszej Kaplicy Wystawienia /pod wierzą/. Prosimy o wpisywanie się na grafik, który jest na stoliku przy wyjściu.

W I sobotę października /6.X./, odbędzie się pielgrzymka autokarowa do Św. Krzyża i Sanktuarium w Kałkowie – Godowie. Zapisy w zakrystii.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła /6 os./ z ul Brzechwy i Łośnickiej. Na sobotę zapraszamy mieszkańców z ul. Metalowców Tuwima i warszawskiej

Na zakup maszyny czyszczącej posadzkę zebraliśmy 2 tys. Zł. Bóg zapłać. Decyzją rady Parafialnej tę kwotę wpłaciliśmy na schody /oprócz tego musieliśmy jeszcze i tak pożyczyć 9.5 tys. Zł./ Natomiast padła propozycja, aby do tej puszki przy wyjściu składać ofiary na kwiaty do kościoła – szczególne przez tych, którzy wyznaczeni do sprzątania z braku czasu lub innych przyczyn nie mogą sprzątać.

Polecamy prasę katolicką /szczególnie Biuletyn Parafialny/.