Wyszukiwarka

Parafia Bożego Ciała
w Zawierciu

Ogłoszenia duszpasterskie 11 czerwca 2017 r.

Strona główna » Ogłoszenia » Ogłoszenia duszpasterskie 11 czerwca 2017 r.

wielkość tekstu: A | A | A

1. Dzisiaj naszej parafii, o godz.12.00 Mszę św. prymicyjną odprawi ks. Kamil Dobrowolski, który dwa lata temu pełnił u nas praktykę duszpasterską. Ks. Neoprezbiter pragnie tak podziękować za nasze modlitwy i serce.

2. Najbliższy czwartek w naszej Parafii, to Uroczystość Odpustowa Bożego Ciała. Msze św. jak w niedzielę z wyjątkiem wieczornej sumy odpustowej, która rozpocznie się godzinie 17.00, a po której wyruszy procesja do czterech ołtarzy. Wszystkie ołtarze są w dotychczasowych miejscach bez zmian – jak w roku ubiegłym. Przypominamy, że ostatni ołtarz jest na parkingu przed blokiem przy ul. Mylnej 12. – będziemy wdzięczni za przeparkowanie aut, aby był on wolny, także na trasie, aby nie przeszkadzały w uroczystościach. B. prosimy, jak co roku o piękne przygotowanie i udział w procesji oraz udekorowanie ołtarzy, a także trasy, okien i balkonów. W tym roku uroczystościom odpustowym przewodniczył będzie Ks. Marek Woldan – misjonarz z Papui.

3. Dzieci pierwszokomunijne prosimy, aby w swoich strojach komunijnych włączyły się czynnie do tej procesji (dziewczynki sypią kwiatki, zaś chłopcy asystują). Zapraszamy wszystkie małe dzieci, aby przy boku swoich rodziców brały udział w tej uroczystej procesji i również sypały kwiatki. Do dzieci zwracamy się z prośbą, aby przez całą Oktawę Bożego Ciała, jak najliczniej uczestniczyły w procesjach Eucharystycznych wokół kościoła. Do dorosłych zwracamy się z prośbą, aby podczas Uroczystości Bożego Ciała, jak i przez całą Oktawę znalazły się osoby chętne do niesienia baldachimu, chorągwi, obrazów i figur. Te procesje Eucharystyczne niech będą wyrazem naszej żywej wiary i miłości do Jezusa obecnego pośród nas. Za pobożny udział w procesji Eucharystycznej podczas Uroczystości Bożego Ciała można zyskać odpust zupełny. Dzieci sypiące kwiaty w Uroczystość Bożego Ciała będą miały próbę we wtorek o godz.16.00.

4. W Boże Ciało odbędzie się u nas Festyn Parafialny. Będzie dużo atrakcji, m. in. fanteria z cennymi nagrodami. Gdyby ktoś miał życzenie przekazać jakiś fant, bylibyśmy bardzo wdzięczni.

5. Zbiórka okularów, które zostaną przekazane ks. Markowi i zawiezione jako dar dla mieszkańców Papui Nowej Gwinei

6. Pielgrzymki: – najbliższa Gietrzwałd, Niepokalanów, Św. Lipka, Stoczek Klasztorny, Głodów – Jerozolima Wschodu, Toruń, 30.06. – 01.07.2017 r.

7. Serdecznie dziękujemy parafianom z ul. Łośnickiej (2 osoby) za sprzątanie kościoła. W najbliższą sobotę o godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania  mieszkańców ul. Brzechwy i Tuwima.

8. W ubiegłym tygodniu pożegnaliśmy + Jana Ogrodnika. Wieczny odpoczynek …

11

CZE

2017

375

razy

czytano

parafiabozegociala.pl

Kult Dzieciątka
Jezus w tutejszym
kościele

Modlitwy

do Dzieciątka Jezus

Święta Rita

z Cascia (1381-1457)

Święta od spraw
beznadziejnych

Apostolat Różańca Św.

i Płaszcza Matki Bożej z Guadalape

Bractwo Św. Szkaplerza Karmelitańskiego

Żywy Różaniec

Rycerstwo Św. Michała Archanioła

Transmisja na żywo

Msza św. w dni powszednie godz. 17:00 Msza niedzielna 16:00 Adoracja 15:00

strona głównaaktualnościParafiaMsze św.Sakramenty św.Dzieciątko Jezusśw. RitaNabożeństwo do MBGaleriaKontaktPolityka prywatności
Rzymskokatolicka Parafia p.w. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Zawierciu Archidiecezja Częstochowska.
Pasja
tworzenia

osób online: 1

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

Prośba o modlitwę

Dodaj prośbę o modlitwę

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN


Warning: include(modules/Lector_1__1.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/am1x2007081233/domains/parafiabozegociala.pl/private_html/index1_normal.php on line 417

Warning: include(modules/Lector_1__1.php): failed to open stream: No such file or directory in /home/am1x2007081233/domains/parafiabozegociala.pl/private_html/index1_normal.php on line 417

Warning: include(): Failed opening 'modules/Lector_1__1.php' for inclusion (include_path='.:/usr/local/php56/lib/php') in /home/am1x2007081233/domains/parafiabozegociala.pl/private_html/index1_normal.php on line 417
Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.