Ogłoszenia duszpasterskie 26 lutego 2017 r.

Strona główna » Ogłoszenia » Ogłoszenia duszpasterskie 26 lutego 2017 r.

1. W tym tygodniu, we środę przypada Popielec i rozpoczynamy Wielki Post. Zapraszamy na Msze św. o 7.30, 9.00 i o 17.00 z posypaniem głowy popiołem. (Prosimy o przyniesienie do wtorku zeszłorocznych palm dla uzyskania popiołu). Na czas wielkopostnej pokuty i odnowy duchowej serdecznie zapraszamy w każdy piątek na Drogę Krzyżową – o 16.30; w niedziele o 16.00 – Gorzkie Żale z rozważaniem Męki Pańskiej.

2. Zachęcamy do podjęcia osobistego czynu wielkopostnego przez dzieła miłosierdzia, modlitwę, umartwienie (np. rezygnację z czegoś – alkoholu, tytoniu, TV, słodyczy, itp.) Jest propozycja skarbonki Rodzinnej Caritas.

3. Trwa w naszej parafii peregrynacja Figury MB z Fatimy. Bardzo serdecznie zachęcamy wszystkich do przyjęcia błogosławionej obecności MB Fatimskiej w swoich domach. Regulamin i program peregrynacji w gablotce. Obecnie figura odwiedza mieszkańców ul. Południowej 3, a niebawem rozpocznie się nawiedzenie przy ul. Południowej 6.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca – okazja do spowiedzi od godz. 16.30; chorych prosimy wcześniej zgłaszać w zakrystii.

5. W przyszłą niedzielę o 15.oo Godzina Miłosierdzia i zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła rodzicom młodzieży bierzmowanej /8 os./. Na sobotę zapraszamy mieszkańców z ul. Rataja.

7. Polecamy książkę o Fatimskich Objawieniach i prasę katolicką.

8. W ub. tygodniu pożegnaliśmy śp. Marię Lamik. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

LUT